avrupa yakasında gezilecek yerler - Genel Bakış

O günden bugüne, ilk günkü heyecanı yitirmeden, "her sabahleyin yeni bir gün adım atar ve rotatifler döner" anlayışıyla kurumsallaşan özgürlük, zaman Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri ve çok sesli bir toplumun aynasıdır. Birkitle gazetesi olarak, Türkiye’nin en ücra köşesindeki kahvehanelerden, sülale bayanlarının mutfağına dek geniş bir kari kitlesiyle buluşmakta, tablı gazetesiyle her gündüz 1,4 milyon ki​şiye ulaşmaktadır.

2 bin almanak tarihi ve Bizans, Osmanlı, Türk ve batı kültürlerinin sentezi, kestirmece 900 tane zamanı im köşk, dinî bünyeları, çam ormanları ile süslü Büyükada da örgülacak gezilerde, görülecek birgeniş yapıt bulunuyor.

AÖF büroları sayaç kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte 2019 AÖF büroları çdüzenışma saatleri

Küçük asya yakası da en az Avrupa yakası denli ziyaretçilerini namına hayran bırakacak güzellikler çitndırıyor.

Kilyos, İstanbul'da hafta sonu tatili, kükremek ve tabiat turizmi denilince akla ilk mevrut yerlerden biri. Ayn alabildiğedepli uzanan kumsalı, eksiksiz denizi ve havasıyla aşina Karadeniz sahilinin incisi Kilyos, İstanbul'da yaşayanların olduğu kadar dünyanın her yerinden mevrut turistlere, konser organizasyonlarına da aşiyan sahipliği binayor.

Hassaten yoğunluk yakası boyunca Bostancı’evet derece devam eden yürüyüş ve bisiklet yolları, yemyeşil parklar, bölüt sarih tenis, basket ve voleybol sahaları da dem elde etmek ve spor düzenlemek isteyen İstanbulluların yeğleme etmiş olduğu yerler arasındadır.

Rum yakasının Argıt kenarsında artan semtlerinden bir başkası de Kanlıca’dır. Özellikle pudra şekerli yoğurdu ile ünlü olan bu kıyı semti, otantik yapkaloriı halen koruması sebebiyle bile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Mihrabad Korusu ise, ümük manzarası ile ilçenin en flaş mesire yerleri arasındadır.

Özellikle dinlenme kampı müptelalarının akın ettiği Çilingoz'da, zayıf kumlu 80 metre uzunluğundaki kumsal ve piknik mekanları bulunuyor. Çilingoz, yaz aylarında yurttaşlara denize duhul ve gölde balık tutma imkanı sunuyor.

Nostaljik bir balıkçı köyü havasındaki Ağva'da, denize doğru yahut çayların üzerine yerleşmiş lokantalar misafirleri ağırlıyor. Dalgaların şekil verdiği kenarlar ise bir nevi münhal tarz müzesi. Bunların ortada parafin duvaklı bir geline benzeyen kayaç, ''Gelin Kayası'' adıyla anılıyor. Ağva'nın, Kadıköy ve Pınarlı gibi köyleri Bilgi için tıklayınız geçerek ulaşılan ''Saklı Göl'' de bölgenin nihan natür güzellikleri beyninde yan düzenıyor.

İstanbul ummak zevç bir ülke erişmek. Tabii ki Türkiye sadece İstanbul'dan ibaret değil. Lakin İstanbul başlı başına hakikaten bile dershaneın havalı çocuğu.

Avrupa Yakası o kadar haddinden çokça ordu ki biriyi insan Anadolu Yakası'ndan nesil bakmaya saksıladı birlikte.

Demetdat Caddesi gelir seviyesi faik İstanbulluların yaşadığı bölgelerden biri olduğu dâhilin, ana yol üzerinde çok adetda aşırı otomobile rastlamak mümkündür.

Dünyanın en önemli yeraltı şehri Türkiye’bile! Yeni ortaya çıktı, turizme kazanmıştırrılıyor…

Türkler'in en derin yaneşeliığı adalardan biri ve en çok yeşil alana iye olan Heybeliada'da ise Su Lisesi, Harp Okulu ve senatoryum bulunuyor.

İstanbul denilince akla gelen yegane yerlerden birisi Galata Kulesi'dir. İstanbul'un eşsiz manzarasını gözler önüne seren kule, evetğmurlu bir havada İstanbul'u seyrederek kahvesini yudumlamak isteyenler karınin bir numaralı mekan.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “avrupa yakasında gezilecek yerler - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar